Bizi Arayın: 0530 918 52 06 20 Yıllık Tecrübe, %100 Başarı
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Tez Danışmanlık Nedir? Neden Almalısınız?

Tez Danışmanlığı Alın Geleceğinizi Garantileyin!

Tez danışmanlığı, lisans, yüksek lisans ve doktora tez yazma sürecinde rehberlik ve destek sağlayan profesyonel danışmanların hizmetidir. Tez danışmanları; konu seçimi, literatür taraması, araştırma yöntemleri, veri analizi ve tez yazımı gibi konularda yardımcı olurken, aynı zamanda sürecin her aşamasında yönlendirme ve motivasyon sağlarlar.

Tez danışmanlık hizmeti; tez yazma sürecini daha etkili ve verimli hale getirmeyi sağlarken, kişilerin başarılı bir tez yazma deneyimi yaşamasına destek olur. Tez danışmanı; akademik kariyer ve hedeflere ulaşma aşamasında önemli olduğu için tez yazma sürecinde doğru yönlendirmeyi ve desteklemeyi sağlayan bir tez danışmanıyla çalışmak önemlidir. Yazımızda sizlere tez danışmanlık kavramını açıklayacak, tez danışmanlığının nasıl yapılması gerektiğinden bahsedeceğiz. Böylece tez danışmanınızı daha iyi seçebileceksiniz.

[widget-130]

 

Tez Danışmanlık Nedir?

Tez danışmanlık; tez yazım sürecinde kişinin etkin ve yararlı çalışması için ona destek olma sürecidir. Konu seçimi, literatür taraması, araştırma, veri toplama ve tez yazımı adımlarında kontrol ve destek sağlama işidir. Yazının akademik standartlara ve kurallara uygun yazılmasını sağlayan tez danışmanları aynı zamanda son teslim tarihine riayet edilmesi ve intihal raporlarının çıkarılması noktasında da adaylara yardımcı olurlar. Böylece tezin reddedilmesine neden olacak durumların da önüne geçmiş olurlar. Tez danışmanlığı; lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyindeki tüm adayların yararlanabileceği bir rehberlik hizmetidir.

Tez Danışmanlık Nasıl Yapılır?

Tez danışmanlık hizmeti test hazırlama sürecinin tamamında öğrenciye destek olmayı kapsıyor. Tez danışmanlık nasıl yapılır dediğimizde tezin içerik seçiminden intihal raporuna kadar tüm süreçte öğrencinin yanında olmak bilgi ve deneyimi paylaşmak, ona yol göstermektir. Tez danışmanı öğrenciye zaman ayırmalı, sorularına cevap vermeli, yol gösterici olmalı, akademik gelişimine katkıda bulunmalı ve tez yazım sürecinin başarıyla sonuçlanmasını sağlamalıdır.

Tez danışmanlığı ilk olarak tezin konusunu seçilmesiyle başlar. Ardından tezin amacı, neye ulaşılacağı, kaç sayfa yazılması gerektiği gibi konular belirlenir. İkinci aşamada tez araştırma planı oluşturulur. Tez danışmanı ve öğrenci sınırlanan konu üzerinden araştırma planı oluştururlar. Sonraki adımda ise kaynak araştırmasına geçilir. Akademik makaleler kitaplar ve güncel kaynaklar araştırılır. Tezin amacına yönelik veri toplama gerçekleştirilir, veri analizi yapılır ve istatistikler değerlendirilir.

Tez yazma süreciyle birlikte de toplanan veriler yazıya dökülür. Tez danışmanı öğrenciyle birlikte ilerleyerek tezin doğru akademik standartlara uygun ve sunulacağı üniversitenin tez yazım kurallarına odaklı şekilde tamamlanır. Tez danışmanlık sürecinin sonunda kopya kontrolü ve intihal olup olmadığına bakılır. Ardından öğrenci tezini savunmak üzere yine tez danışmanı ile birlikte hazırlanır.

Tez savunması öncesinde tez danışmanı öğrenciye ya da danışana nelere dikkat etmesi gerektiği konusunda yardımcı olarak tezin özeti, sorulabilecek sorular ve savunmada dikkat edilecekler ile ilgili bilgi verir.

Tez Danışmanlığı Güvenilir mi?

Tez danışmanlık hizmeti uzman kişiler tarafından verildiğinde akademik kariyerinize destek olur.

Tez Danışmanının Görevleri Nelerdir?

Tez danışmanlığı nasıl yapılır sorunuza yanıt verirken tez danışmanının görevlerinden de genel olarak bahsettik. Özetlemek gerekirse tez danışmanlık hizmetinde yapılacaklar;

Tez Konusu Seçimi: Kişinin akademik hedeflerine, alanındaki ihtiyaçlara ve ilgi alanlarına dönük tez konusu seçilir.

Araştırma Planı Oluşturma: Tez danışmanı araştırmanın nasıl yapılacağını ve hangi adımların takip edilmesi gerektiğini planlar.

Kaynak ve Literatür Taraması: Tez danışmanı ve öğrenci, kaynakları tarar, verileri toplar, incelemelerde bulunurlar. 

Yazma ve Düzenleme: Tez danışmanlık sürecinde yazım aşamasında ara ara kontroller, revizyonlar ve eklemeler gerçekleştirilir. Sonuç ve kaynakça yazımında destek olunur.

Sunum ve Savunma Desteği: Öğrencinin doğru ve etkili bir savunma ve sunum yapabilmesi için önerilerde bulunulur, stratejiler gösterilir.

Tez danışmanlık hizmetinde tez danışmanlarının görevi; kişinin en bilgili olduğu alanda tez hazırlamasını sağlamak, tez hazırlık sürecinde zamanını ve enerjisini doğru kullanmasına destek olmak, sağlıklı araştırma yapmasının yollarını göstermek ve iyi bir tez sunarak hedeflerine ulaşmasını desteklemektir.

Neden Tez Danışmanlığı Almalısınız?

Tez danışmanlık hizmetleri akademik kariyer hedefi olanların yararlanması gereken bir destek. Zorlu ve emek isteyen tez yazman sürecinin kararlı ve sağlıklı ilerlemesi, sonunda da başarı ile taçlanması için bir yol göstericiye ihtiyaç var. Tez danışmanlığı almanın yararları;

Uzman yazarlar tarafından profesyonel destek

Tez danışmanlık hizmeti alarak uzman yazarların bilgi ve deneyimlerinden yararlanabilirsiniz. Konu seçme, araştırma ve yazma konularında deneyimli olan bu uzmanlar ile tezinizi daha güçlü ve pratik şekilde yazabilirsiniz. Daha önce hiç tez araştırması yapmadıysanız uzman tez danışmanlığı sayesinde hangi kaynakları inceleyeceğinizi, araştırmanızı nasıl ilerlemeniz gerektiğini ve nasıl tez yazacağınızı öğrenmiş olursunuz.

Kaliteli ve özgün içerik

Tez danışmanlık hizmeti sayesinde ayrıca kopya ve intihal yapmadan tez yazmanın adımlarını kavrar ve uygularsınız. Tez danışmanınız doğru içerikleri nasıl ulaşacağınızı anlatarak ve sizinle birlikte uygulayarak tez konunuza dair benzersiz, kapsamlı ve doğru makaleler bilgiler edinmenizi ve bunları yazıya dökmenizi sağlar.

Güvenilir kaynaklardan yararlanma imkanı

Tez danışmanlık hizmeti ile araştırma konunuz hakkında yanlış bilgiler edinmeden nokta atışı kaynaklara ulaşırsınız. Tezin güçlü ve güvenilir olması için akademik makaleleri ve kitapları incelemeyi öğrenirsiniz, verilerinizi doğru analiz eder ve doğru bir şekilde yorumlarsınız.

Zaman tasarrufu

Tez danışmanlık hizmeti almak size zaman da kazandırır. Hangi kaynaklara ne kadar pratik ulaşacağınızı tez danışmanınız sayesinde öğrenirsiniz. Araştırma ve yazma süreniz kısalır. Böylece tezinizin zamanında bitmemesi gibi bir endişe taşımazsınız.

Daha iyi bir tez sunma fırsatı

Tez danışmanlık ile tek başınıza yazacağınız tezden daha donanımlı ve etkili bir tez hazırlarsınız. Yıllarını tez danışmanlığına adamış isimlerden alacağınız destek sayesinde tezinizi daha güçlü bir şekilde savunursunuz.

Tez danışmanlık desteği ile ayrıca motivasyon edinir, kendinize güvenir ve başarma duygusunu tadarsınız. Tez danışmanı sadece yol göstermez, akademik kariyeriniz için sizi yüreklendirir.

Tez Danışmanlık Fiyatları Ne Kadar?

Tez danışmanlık fiyatları belli faktörlere göre değişir. Tez danışmanlık ücreti; lisans, yüksek lisans ya da doktora tezleri için farklı rakamlardadır. Tez danışmanlık ücretleri; tezin akademik derecesi dışında, konusuna, konunun kapsamına, karmaşık olup olmamasına, araştırma yapılacak alanlara, sayfa sayısına ve kişinin beklentilerine göre belirlenir.

Tez yazdırma ücretleri; lisans tezleri için 5000 TL-7500 TL arası, yüksek lisans tezleri için 15000 TL- 25000 TL, doktora tezleri ise 45000 TL- 65000 TL arasında değişmektedir. Tez danışmanlık fiyatları ve tez danışmanlığı hakkında bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.

Yorum Yap

Bizi Arayın
Bizi Arayın +90 (530) 918 52 06